21. yüzyılın vitamin şurubu ‘VitAgil’
28.08.2007
Günümüz yaşamı, beslenmemizi de önemli ölçüde değiştirmiştir. Artık eskisi gibi doğal yetişen sebze ve meyveleri veya çayır-çimenlerde beslenen hayvanlardan elde edilen besinleri, işlenmeden ve taze olarak yiyemiyoruz. Bunun yerine ileri besin teknolojileri kullanılarak elde edilen gıdaları, işlenmiş ve bekletilmiş ürünleri tüketmekteyiz. Ayrıca pişirme, ışıkta veya açıkta bırakma ve bekletilme ile gıdalardaki vitaminlerin çoğunun kaybolduğunu biliyoruz.

Tüm bu nedenlerden ötürü, artık çağdaş şehir toplumlarının bireyleri bebeklikten itibaren vitamin takviyeleri kullanmaya başlamıştır.

Multivitamin tabletlerinde zengin bir vitamin-mineral çeşitliliği olmasına karşın, multivitamin şuruplar genelde sınırlı sayıda vitamin içermekte, mineral ise genellikle içermemektedir. Çok çeşitli vitamin ve mineral kombinasyonu içermesi hem şurubun tadını bozmakta hem de bu tür şurupların içerik, stabilite ve biyoyararlanım analizlerini zorlaştırmaktadır.

Beslenme ve metabolizma konusundaki araştırmaların fikir birliğine vardığı önemli gerçek şudur ki; vitaminler çoklu kombinasyonlar halinde ve mutlaka mineraller ile birlikte alınmalıdır. Örneğin B6, B11 veya B12 vitamini içermeyen bir B kompleksinin etkinliği tam olamamaktadır. Çinko; C ve A vitaminleri ile birlikte, Selenyum; E vitamini ile, Krom; C vitamini ile birlikte, İyot; A vitamini ile birlikte alınırsa her birinin etkinliği daha yüksek olmaktadır.

Tüm bunlar göz önüne alınarak gerekli tüm vitamin ve mineralleri içeren, stabilitesi ve biyoyararlanımı en üst düzeyde olan VitAgil Multivitamin/mineral şurup, Allergo İlaç tarafından ülkemize getirilmiştir.

Böylece büyüme-gelişme çağındaki çocuklar tek bir şurup ile ihtiyaçları olan tüm vitamin ve mineralleri alabileceklerdir. Bu ürün 2007’de VitAgil adı altında Avusturya’da üretilmiş ve ülkemizde de satışa sunulmuştur. 

VitAgil Multivitamin Şurup;

- İştah artışına ve boy uzamasına,

- Bağışıklık sistemine,

- Zihinsel gelişime,

- Okul performansına destek olan,

- 13 vitamin + 6 mineral

- Çinko, selenyum, biotin ve B vitaminlerinin tümünü içeren doğal tatlandırıcılı tek şuruptur.


Daha fazla bilgi için: www.vitagil.com.tr
Tüm hakları saklıdır, kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Annelergrubu.com sitesinin içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.
Sitede yer alan bilgiler, tedavi yöntemi olarak kabul edilmemeli, tıbbi bir eyleme temel oluşturmamalıdır.