Playtime


0-3 Yaş Anne & Çocuk Oyun Grupları


Yıllardır anneli oyun grupları düzenleyen Playtime, Türkiye’de konusunda ilk olan mekanlardan biri olma özelliğini taşıyor.
  

Oyun grubu konusunda deneyimli olan mekan, çocuğunuz için farklı seçenekleri ile birçok programı bünyesinde barındırıyor…Baby
Playtime, 9-15 aylık bebekler ve annelerini haftada bir gün, bir saat buluşturuyor. Temel amacı sosyalleşme olan program hem annelere, hem de bebeklere uygun hazırlanmış ortam ve etkinliklerle dolu.Toddler
15-24 aylık çocuklar ve anneleri haftada iki gün: Salı ve Perşembe 10-12:00 arasında ikişer saat Playtime’da birlikte oluyor. Çocukların gelişimlerini her yönden (sosyal-duygusal, zihinsel-bilişsel, dil ve psikomotor) desteklemeye yönelik programlar, annelere de bir mola ve paylaşım zamanı sağlıyor.
Tender Twos
Playtime’da, 24-36 aylık çocuklar ve anneleri haftada üç gün: Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 10-12:30 arasında iki buçuk saatlik oyun gruplarında buluşuyorlar. Çocukların bağımsızlaşma süreçlerini en yoğun yaşadıkları bu hassas yaş döneminde, Playtime programları hem annelere hem de çocuklara yardımcı olmayı hedefliyor.


Cumartesi günleri çalışan anneler ve çocukları için de Playtime’da 4 hafta sonu için planlanmış Working Mom’s Day programları bulunmakta. Cumartesi gruplarında bazen anneler, bazen de babalar programa eşlik ederlerken, isterlerse her iki ebeveyn de misafir olabiliyor. Hafta içi programlarına göre daha fazla ebeveyn katılımı içeren bu program, öncelikler çocuklarınızla birlikte kaliteli zaman geçirmenizi amaç ediniyor.

 
OYUN GRUBU NEDİR?
Çocuğunuzun sosyalleşme yolundaki ilk adımlarını atabileceği, arkadaş edinebileceği, bir grubun üyesi olma duygusuyla tanışabileceği, eğlenerek, oynayarak yeni bir şeyler öğrenebileceği, evi dışındaki yaşama yumuşak bir geçiş sağlayabileceği güvenli, sevecen bir ortamdır.

NEDEN BİR OYUN GRUBUNA KATILMALI?

Oyun grupları en az çocuklar için olduğu kadar aileler için de önemlidir. Çocuğunuzun henüz çok küçük olduğunu düşünüyorsanız zaman ayırın ve izleyin.  Playtime’da en küçük üyenin bile grubunun içinde nasıl oynadığını, her gün yeni bir beceriyle nasıl karşınıza çıktığını göreceksiniz. Oyun grupları çocukların anneleri ya da onlara bakan kişiyle beraber katılacakları topluluklardır. Öğretmenleri gözetiminde oynarlarken anneler de kendi aralarında bilgi alışverişinde bulunabilecekleri gibi, anne-çocuk aktiviteleri ile hoşça vakit geçirirler.

ÇOCUĞUNUZ BİR OYUN GRUBUNDAN NASIL YARARLANIR?

        

SOSYALLEŞİYORUM:
Oyun gruplarında çocuklar, diğer çocuklar ve yetişkinlerle aynı ortamda bulunmayı, beraber oynamayı, paylaşmayı, oyun içinde sıra beklemeyi öğrenirler. Gözlem yaparak kendi becerilerini geliştirirler.

ARAŞTIRIYOR-ÖĞRENİYORUM: Doğru dilbilgisiyle ve yetişkin diliyle konuşurarak yapılan açıklamalar. Kitap okuyarak dinleme ve algılama becerilerinin geliştirilmesi. Deneyerek, duyularını kullanarak, doğru seçilmiş malzemeler kullanılarak öğrenme…

YARATIYORUM: Yaşlarına uygun, katkı maddeleri içermeyen malzemelerle çocukların yaratıcılıklarını ortaya çıkartacak aktiviteler, hamur, çamur, boya…

HAREKET EDİYORUM: Cimnastik, dans, mini yoga ve uzman öğretmenler.
 


AYRILMA STRESİ YOK!

Oyun grupları çocuk bakım hizmeti değildir. Anneler ya da bakıcıları çocukların yanındadır. Bu da onları ayrılma üzüntüsünden uzak tutar. Çocuklar onların yanlarında olduğu düşüncesinin verdiği rahatlıkla oynar ve eğlenirler. Çocuklar bu güven ortamında bağımsız hareket etmenin tadına varırlar.


AİLE PAYLAŞIMLARI
Oyun grupları anneler ya da bakıcılar için tecrübelerin paylaşılacağı, uzman görüşü alabilecekleri bir ortamdır. Aynı zamanda annelere nefes alma zamanı da tanımaktadır. 

PLAYTIME
0-3 YAŞ ANNE & ÇOCUK OYUN GRUPLARI
64. Ada Kamelya 2/1 D:2 Ataşehir
Tel: 0216 456 08 41 - 456 58 86
www.oyungrubu.org / www.buyuyencocuk.com.trTüm hakları saklıdır, kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Annelergrubu.com sitesinin içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.
Sitede yer alan bilgiler, tedavi yöntemi olarak kabul edilmemeli, tıbbi bir eyleme temel oluşturmamalıdır.